Zimné záhrady

Zimné záhrady HPS mont s.r.o.

Zimná záhrada. Sen, ba priam túžba každého z nás, kto túži po oáze pokoja a relaxu priamo v pohodlí domova v spojení s prírodou. Hneď v úvode vám chceme odovzdať dôležité posolstvo: Zimnú záhradu si môžete zriadiť kdekoľvek. Sme tu pre vás a našou povinnosťou je pripraviť riešenie na mieru, pretože každý si zaslúži kúsok raja vo svojom príbytku.

Pojem zimná záhrada v nás evokuje zasklený objekt, ktorý je súčasťou vášho domova. Zväčša sa nám to spája s prístavbou k rodinnému domu alebo so zasklením lodžie v bytovom dome.  

TEN POCIT, KTORÝ VÁM PONÚKA ZIMNÁ ZÁHRADA

Predstavte si miesto, ktoré ponúka oddych a pokoj od dnešnej uponáhľanej doby. To miesto o ktorom hovoríme, poskytuje nezávislosť od vonkajších podmienok – je jedno či v tejto chvíli práve prší, sneži, alebo je letný horúci deň. Čaro tohto miesta spočíva v okamžitom vychutnávaní života – či už osamote, alebo v kruhu najbližších. Uvedomujeme si maličkosti, ktorá nás robia šťastnými.

Zimná záhrada ponúka únik od reality, v nej dokážete prestať vnímať čas, nechať plynúť emócie a okúsiť slobodu, či voľnosť. Byť súčasťou prírody v pohodlí vášho domova je ten pocit, ktorý vyhľadáva snáď každý z nás.

 

Pamätajte, kedykoľvek zatúžite byť súčasťou prírody a zároveň oázy pokoja, stačí urobiť pár krokov – krokov do vašej zimnej záhrady. Vďaka zimnej záhrade si dokážeme uvedomiť podstatu a zmysel nášho života – zrazu vidíme to, na čom nám skutočne záleží, po čom skutočne túžime a čo skutočne chceme. Problémy, strachy, či obavy zrazu neexistujú.

HISTÓRIA ZIMNÝCH ZÁHRAD

Ako sme si už vyššie povedali, pojem zimná záhrada v nás evokuje zasklený objekt, ktorý je súčasťou vášho domova. Môže mať mnoho foriem a podôb, to záleží od účelu – o tom si však povieme o niečo nižšie.

GALÉRIA ZIMNÝCH ZÁHRAD

Zimné záhrady priamo od slovenského výrobcu.

Teraz sa poďme pozrieť na históriu zimných záhrad. Je dobré poznať pôvod a okolnosti vzniku zimných záhrad, pretože takto si vieme utvoriť lepšiu predstavu o využiteľnosti a funkčnosti.

História sa začala písať v 17. storočí, kedy zažívali rozmach námorné výpravy. Námorníci z týchto výprav dovážali nové, častokrát exotické materiály, plodiny a v neposlednom rade aj rastliny. Tieto rastliny však boli zvyknuté na rôzne klimatické podmienky. Preto vznikli skleníky a neskôr zimné záhrady.

ÚČEL A ROZDELENIE ZIMNÝCH ZÁHRAD

Viete, čo chcete od vašej zimnej záhrady? Dokážete popísať vaše očakávania a požiadavky? Toto sú veľmi dôležité otázky, na základy ktorých navrhujeme optimálne riešenie na mieru.

Proces navrhovania zimnej záhrady začína diskusiou so zákazníkom, kde nás zaujíma najmä účel, teda to, ako sa bude zimná záhrada využívať. Ak si chcete prečítať viac o účelovosti zimných záhrad, odporúčame stiahnuť našu e-knihu, kde popisujeme 5 faktov, ktoré by ste o zimných záhradách mali vedieť + 8 najčastejších otázok od našich zákazníkov. 

Štandardom pre rozdelenie zimných záhrad sú 3 kategórie účelovosti.

Záujem o zasklenie zimnej záhrady?

Cenová ponuka na zasklenie zimnej záhrady

Pestovanie rastlín

skleník, či mini botanická záhrada

Energetický systém

pasívne využitie slnečnej energie a úspora energií

Súčasť obytného priestoru

môžete tam jesť, čítať, či len tak odpočívať

MIESTO PRE VAŠU ZIMNÚ ZÁHRADU

Vravíte si, že túžite po zimnej záhrade… No pýtate sa, kam ju umiestniť? Nemusíte sa báť, pretože zimnú záhradu vám dokážeme navrhnúť na základe vašich potrieb (účelovosti) a zároveň s ohľadom na váš obytný priestor.

Inými slovami, pre nás nič nie je nemožné. Zimnú záhradu môžete mať z verandy, lodžie, alebo voľného exteriérového priestoru. V bytovom dome najčastejšie navrhujeme zasklenie lodžie, teda zimná záhrada nemusí byť výsadou iba bývania v rodinnom dome. Je to však dodatočný zásah do exteriéru budovy a treba ho technicky, ako aj esteticky dôkladne premyslieť.

Referencie na zimné záhrady

Rodinný dom, či chalupa poskytujú optimálny priestor pre umiestnenie zimnej záhrady. Koncept zimnej záhrady vychádza z prevádzky a funkčnosti celého domu – môže byť súčasťou, no i nemusí. Budeme sa opakovať, no všetko vychádza od vašich potrieb a očakávaní.

TÚŽITE PO ZIMNEJ ZÁHRADE?

Po prečítaní tohto textu sa vám nebudeme čudovať, ak sa nám ozvete hneď zajtra. Pocit, ktorý nadobúdate v zimnej záhrade sme opísali len z časti.

Referencie na zimnú záhrady Bratislava

Jednoducho zimnú záhradu si treba zažiť, potom pochopíte to celé čaro. Ak máte možnosť, popýtajte sa ľudí vo vašom okolí, ktorí majú zimnú záhradu a uvidíte. Čo však, ak takúto možnosť nemáte?

PREČÍTAJTE SI 5 FAKTOV O ZIMNÝCH ZÁHRADÁCH

Odporúčame stiahnuť spomínanú e-knihu zdarma, ktorá je sťaby sprievodcom ak sa rozhodnete pre zimnú záhradu. Ukážeme vám proces, kde výsledkom je vaša vlastná oáza pokoja.  V e-knihe sa okrem iného dozviete…

  • 5 faktov, ktoré by ste o zimných záhradách mali vedieť
  • 8 najčastejších otázok od našich zákazníkov pre zimné záhrady
  • 6 najčastejších otázok od našich zákazníkov pre zasklenie lodžií
  • naše konštrukčné a technické riešenia
  • referencie na našu prácu

e-Kniha 5 faktov o zimných záhradách HPS mont s.r.o.